Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Ср, 7 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2010-08-19 | Новоград-Волинський

Пишаючись досягненнями, йти до нових вершин

- Ольго Володимирівно! На що була спрямована увага органів управління освіти, методичної служби, педагогічних колективів навчальних закладів у 2009-2010 навчальному році?
Акцент діяльності управління освіти і науки у 2009-2010 навчальному році був спрямований на активний пошук внутрішніх резервів для підвищення надання якісних освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами міста. Сьогодні освітня галузь Новограда-Волинського має позитивну динаміку розвитку. Завдяки розробці та впровадженню міських програм, ми запроваджуємо системний підхід до розвитку освіти в цілому, зокрема у напрямку поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів, створення умов для їх інноваційного розвитку, проведення моніторингу якості освіти, підвищення рівня громадської підтримки шкіл, розширення мережі профільних класів та груп, тощо.

У зв’язку з цим було сплановано та проведено тематичні дні управління у кожному загальноосвітньому закладі, підготовлені рішення з рекомендаціями та пропозиціями. Започаткована форма управлінської діяльності має свої результати. Активне, живе спілкування з адміністрацією закладу, педагогічним колективом дало поштовх новим ідеям, підняло на поверхню глибинні проблеми функціонування закладів та дало змогу чітко окреслити шляхи їх вирішення.



- Найголовніше завдання школи – дати учневі якісні знання. Яким чином незалежне зовнішнє оцінювання сприяє вимірюванню якості освіти?
В 2009-2010 навчальному році було 420 випускників 11-12 класів.

35 –нагороджено медалями (20-золотих та 15 срібних). 724 – випускників 9-х класів, з яких 35 отримали свідоцтва з відзнакою.

Треба зауважити, що випускники шкіл брали участь у тестуванні за бажанням, тільки ті, хто планував поступати у вищі навчальні заклади – це 86% випукників шкіл нашого міста. В більшості, це були учні, які мали високий, достатній та середній рівень знань. Стовідсотково у ЗНО брали участь випускники колегіуму, ЗОШ №10.

Переважна більшість учасників ЗНО завдяки своїм гарним знанням і здібностям мають високі та достатні результати ЗНО. Серед 26 абітурієнтів з нашої області, які показали 200-бальний результат є і представниця нашого міста, випускниця навчально-виховного комплексу – Оксана Антипчук.

Хочу подякувати усім педагогічним працівникам, які були задіяні до проведення ЗНО та директорам шкіл, в яких були створені пункти тестування: НВК, СШ №4, ЗОШ №6 та №7 (Рожці Ю.А., Сільвертюк В.А., Кирчун Н.М., Овдіюку В.І.) й відповідальному за організацію ЗНО у місті, завідувачу ІМЦ Ліневичу П.К. за організацію та якісне проведення зовнішнього тестування. Апеляцій стосовно організації ЗНО з міста не поступало.

- Розкажіть, будь ласка, про підготовку закладів освіти до нового 2010-2011 навчального року.
У ході підготовки закладів освіти міста до нового навчального року до роботи в осінньо-зимовий період, за планом соціально-економічного розвитку галузі освіти здійснюються ремонтні роботи. Відремонтовано технологічне обладнання на суму 22 тис.грн., закінчено електровимірювальні роботи на суму 21,2 тис.грн. придбано 7 теплових лічильників на суму 95,7 тис.грн. та закінчено їх установку. Завершено ремонт теплосистеми ЗОШ№6 на суму 49,2 тис.грн. Тривають роботи по перекриттю даху колегіуму ( 104 тис.грн.)

В ДНЗ №4 відремонтовано систему тепловодопостачання, вирішені питання з установкою бойлерів в ДНЗ № 6,8,14,15. В ЗОШ№ 9, ДНЗ№ 14 заасфальтовано подвір’я, проведена повірка лічильників, придбано тверде паливо в ЗОШ№ 8 на суму 27 тис.грн.

На придбання матеріалів для поточних ремонтів використано 84,8 тис.грн. бюджетних коштів та 49,2 тис.грн. спонсорських. За бюджетні кошти придбано в навчальні заклади меблі на суму 67,4 тис.грн.; літератури, підручників – 4,1 тис.грн., господарські товари – 12500 грн. ( бойлери, електропраски, телефони, жалюзі); матеріали для ремонту – 84800 грн., вогнегасники -5700 грн., ремонт комп’ютерної техніки – 10400 грн. Благодійно надійшло літератури та підручників на 30754 грн. Спонсорами закуплено комп’ютерна техніка на 22955 грн. та навчальне обладнання на 37800 грн.

- Прокоментуйте, будь ласка, реалізацію освітніх завдань на 2009-2010 н.р. у дошкільній освіті.
На даний час в місті функціонує 12 дошкільних навчальних закладів комунальної власності, в яких виховується і навчається 2247 дітей (66,3% від загальної кількості дітей у нашому місті вказаної категорії).

Сьогодні батьки мають змогу обирати для дітей дошкільні заклади творчо-розвивального характеру, а саме гуманітарно-естетичного, художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого, інтелектуального напряму (1766 дітей). Для розвитку здібностей і обдарувань дітей в ДНЗ функціонують гуртки художньо - естетичного , музичного, спортивного напряму, в яких займається 563 дитини.

Однією з основних проблем дошкільної освіти є збереження та поліпшення здоров'я дітей. У міській мережі 1 заклад компенсуючого типу (ДНЗ №16) й 3 - комбінованого (ДНЗ №№4, 6, 14). В них функціонує 17 груп компенсуючого типу для тубінфікованих дітей, для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, зору, мови, затримкою психічного розвитку. У цих групах перебуває 370 дітей. Одночасно зі здобуттям дошкільної освіти діти проходили комплекс лікувально-реабілітаційних заходів. Здійснення такого комплексного підходу до оздоровлення дошкільників сприяє зниженню захворюваності вихованців закладів та забезпечує їх психолого-педагогічну реабілітацію

Пріоритетним напрямком роботи ДНЗ міста є охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку. В 2009-2010 навчальному році відвідувало дошкільні установи 607 дітей 5-річного віку (з них 29 було зараховано на консультпункти соціально-педагогічного патронату на базі ДНЗ) та 145 дітей 6-річного віку (які не пішли до школи), що разом становить 98,8% охоплення дітей старшого дошкільного віку дошкільною освітою.

Значна увага в урядових законопроектах приділяється дошкільній освіті. Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки в галузі освіти передбачено 100% охоплення дітей передшкільного (5-річного) віку та не менше 75% дітей дошкільного віку дошкільною освітою. Саме над цими завданнями будуть працювати педагоги-дошкільники в 2010-2011 навчальному році.

Управлінням освіти і науки, дошкільними навчальними закладами здійснено ряд практичних заходів, спрямованих на вирішення проблемних питань, пов'язаних із охопленням дітей дошкільною освітою. Сьогодні всі перші класи ЗНЗ (крім ЗОШ №8) виведені з бази ДНЗ. Це дало змогу охопити дошкільною освітою дітей дошкільного віку, які її потребували.

З метою реалізації галузевої програми розвитку системи освіти міста Новограда-Волинського на 2009-2012 роки ( проект „Дошкілля“) проводиться робота з розвитку мережі існуючих ДНЗ.

В грудні 2008 року прийнято рішення Новоград-Волинської міської ради щодо реорганізації ДНЗ №10 «Дельфін» в Центр розвитку дитини, в вересні 2009 року рішення про реорганізацію ЗНВО «Гімназія ім. Лесі Українки - дошкільний навчальний заклад» в ДНЗ №1 «Джерельце» інтелектуального напряму та НВК «Гімназія ім. Лесі Українки - школа І ступеня» та здійснена процедура державної реєстрації закладів.

- Як Ви охарактеризуєте мережу загальноосвітніх навчальних закладів?
У 2009–2010 навчальному році в місті функціонувало 11 загальноосвітніх навчальних закладів.

На діяльності загальноосвітніх навчальних закладів суттєво позначається погіршення демографічної ситуації. На початок 2009-2010 навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах здобували освіту 6069 учнів, що майже на 500 учнів менше, ніж у 2007 році. І це створило проблеми у комплектуванні мережі 10-х класів у ЗОШ № 3, 5, 7, 10. А це означає, що у наступному році будуть відсутні випускники у вказаних навчальних закладах. Крім того, скорочення учнівського контингенту приводить до вивільнення певного числа учителів та зменшення педнавантаження.

За попередніми прогнозами мережі учнів на 2010-2011 навчальний рік до перших класів прийде 622 учні ( 594 у минулому навчальному році), до 10-х класів – 446 учнів проти 235 у минулому навчальному році. Загальна кількість учнів передбачається у межах минулого року – близько 6000. Завдяки цілеспрямованій роботі управління освіти і науки, керівників загальноосвітніх навчальних закладів оптимізовано наповнюваність класів, зокрема, 1-х та 10-х, не менше 25 учнів.

- Розкажіть, будь ласка, про здійснення заходів, запланованих міською програмою «Обдарована дитина» на 2009-2010 н.р.
В рамках реалізації міської програми «Обдаровані діти» та з метою стимулювання творчого розвитку учнів 9-11 класів, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до активної участі в конкурсах, змаганнях проведено міський конкурс «Учень року-2010».

Переможцями міського конкурсу «Учень року» стали учні НВК, ЗОШ №9 та ЗОШ №7.

Активно залучаються обдаровані діти до участі у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін. 564 учні змагалися на міському етапі.

За наслідками міських предметних олімпіад найкращої результативності досягли учні НВК – 44 призових місця, колегіуму – 37, СШ №4 – 27.

У минулому навчальному році почала працювати при ІМЦ міська школа «Обдарована дитина». Це дозволило дещо покращити показник кількості переможців обласних олімпіад з нашого міста 31 проти 29 у минулому році.

У обласному етапі Всеукраїнських олімпіад взяли участь 88 учнів, переможцями стали 31 учень, що становить 35,2%. Найкраще виступили заклади нового типу: НВК – 11 призових місць, колегіум – 6, СШ №4 – 5.

В підготовці учнів до олімпіад і турнірів різного рівня сприяє їх участь у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах «Кенгуру», «Левеня», «Російське ведмежа» іншіх. Збільшення кількості школярів-учасників інтелектуальних змагань – це ще один здобуток наших педагогів.

Сприяє розвитку здібностей учнів до науково-дослідницької роботи і Мала академія наук. За всі роки існування Малої академії наук у нашому місті на міському етапі конкурсу-захисту була представлена рекордна кількість робіт – 37.

Щороку збільшується кількість навчальних закладів-учасників Всеукраїнських акцій та проектів.

Робота з розвитку активної громадської позиції вчителів та школярів дуже необхідна сьогодні. Тому управлінням освіти і науки ця діяльність підтримується та стимулюється. Щорічно в червні підводяться підсумки роботи з обдарованими дітьми та молоддю міста. На міському святі «Обдарованість-2010» відзначено грамотами та грошовими винагородами згідно Положення про стимулювання талановитих учнів 70 учнів та 13 учнівських колективів-переможців Міжнародних, Всеукраїнських та обласних етапів конкурсів, змагань, олімпіад, творчих конкурсів, на це виділено 4 тисячі 650 грн.

- Які заходи здійснювались для виховання у підростаючого покоління любові до своєї Батьківщини?
Враховуючи рекомендації обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у школах міста в 7-11 класах вивчається курс «Історія рідного краю», органічною складовою якого є історія нашого міста. Варто зазначити, що про наше місто є багато різної інформації, але інформативну та науково-пізнавальну «картину» з найдавніших часів і до наших днів, використовуючи різні джерела інформації, зуміла реалізувати творча група вчителів історії спільно з інформаційно-методичним центром – створили навчально-методичний посібник «Історія міста Новограда-Волинського». Ініціатором створення такого навчально-методичного посібника був міський голова Микола Петрович Боровець. Мета посібника – формування у підростаючого покоління патріотизму, виховання поваги до історичних подій минулого нашого міста, любові до рідного краю. Результати проекту свідчать про те, що як би важко не було знайти час, але спільна проектна робота приносить і задоволення від роботи, і практичну значимість для колег та учнів.

- Поділіться, будь ласка, подробицями введення спецкурсу «Енергозбереження» в практику діяльності ЗОШ і напрямками роботи з цього питання.
Другий рік у загальноосвітніх навчальних закладах міста ведеться спецкурс «Енергозбереження». Навчальна програма факультативного курсу «Енергозбереження» розроблена з метою ознайомлення учнів з найкращою практикою ефективного використання природних ресурсів у різних країнах світу, застосування національних та сучасних технологій, способів і методів підтримання природного балансу.

У 2010 році представники освітнього проекту SPARE та екологічного клубу «Еремурус» безкоштовно забезпечили школи міста методичними посібниками для вчителів та навчальними посібниками для учнів 8-11 класів.

Пріоритетність просвітницької роботи з молодим поколінням в галузі енергозбереження та охорони природи є задекларованим напрямком реалізації міської Стратегії сталого розвитку в сфері енергоспоживання на 2009-20 рр. Саме тому четвертий міський Фестиваль учнівських проектів «Школа лідерів – крок у майбутнє» відбувся під гаслом «Енергоефективність та енергозбереження».

- Зміна цінностей, яка відбулася в Україні, потребує невідкладних перетворень у всіх сферах сучасного життя, і чи не найперше – у виховній роботі. Які заходи були здійснені у 2009-2010 н.р.?
Починаючи з цього навчального року, у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів міста курс «Основи християнської етики» викладається інтегровано з навчальним предметом «Етика» та поряд з курсом «Етика: духовні засади».

Міським управлінням освіти і науки профінансовано придбання підручників, хрестоматій, зошитів для учнів 5-х класів та курсову підготовку вчителів для викладання цього курсу.

Проведено перший міський фестиваль «Дерево мого роду». На міському етапі фестивалю було презентовано 14 найкращих учнівських робіт.

Важливою є міжнародна співпраця освітян. Вже половина шкіл нашого міста мають партнерів за кордоном. Протягом багатьох років учні НВК, які успішно вивчають німецьку мову, мають можливість брати участь у обміні зі школярами Німеччини. Успішно беруть участь у конкурсі фонду ПАУСІ «Міжнародний обмін» ЗОШ №3, ЗОШ №10, СШ №4. Постійних закордонних партнерів має колегіум.

Усе більш відомою не тільки в Україні, а й за її межами стає діяльність міської Асоціації шкільних європейських клубів. Приємно відзначити, що європейські клуби нашого міста запрошені до участі у проекті «Підтримка мережі Євроклубів України у 2010 році», що реалізується Всеукраїнською радіостанцією «Наше Радіо» та громадською організацією «Євроклуб «Право і Захист» та фінансується Представництвом ЄС в Україні. Вже у п’яти містах нашої країни були проведені регіональні тренінги для дітей та вчителів. Серед цих міст, наше місто одне не обласного рівня.

- Поділіться, будь ласка, як в освітніх закладах здійснюється зміцнення і збереження здоров’я школярів ?
Для забезпечення повноцінних умов перебування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах міста здійснюється безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій, працюють шість лікарів-педіатрів, дев’ять стоматологічних кабінетів. Рішенням виконавчого комітету з 1 січня 2010 року введено посаду лікаря у ДЮКФП для забезпечення проведення змагань та медичного допуску до змагань.

На виконання рішення колегії управління освіти і науки від 26 лютого 2009 року 3 17 травня по 6 липня пройшов плановий медичний огляд дітей відповідного віку у присутності батьків. Ця практика започаткована була вперше в минулому начальному році.

В навчальних закладах міста реалізується великий комплекс заходів, упроваджується фізкультурно – оздоровчий патріотичний комплекс “Козацький гарт”, міська спартакіада школярів, військово-патріотична гра «Патріот». Комплекс „Козацький гарт” складається з двох частин: перша – комплекс тестування школярів „Крок до здоров”я” ; друга – фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль „Нащадки козацької слави”.

Велику роботу освітяни виконали з реалізації програми оздоровлення та відпочинку дітей. Управління освіти і науки, педагогічні колективи провели роботу з організації змістовного дозвілля, відпочинку, зайнятості, оздоровлення дітей в канікулярний час. Працювали 6 таборів з денним перебуванням на базі шкіл, в яких було охоплено 897 дітей змістовним дозвіллям. На літню оздоровчу кампанію 2010 року було виділено 98 тисяч грн. (використано 77 тис. грн)

Першочергова увага надавалась охопленню організованим літнім відпочинком дітей-сиріт, з малозабезпечених сімей, іншим пільговим категоріям. Так, 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, рішенням міської ради звільнено від плати за харчування.

- Позашкільна освіта – предмет гарячих диспутів і розмов останнім часом. Як Ви можете оцінити роботу установ позашкільної освіти, напрями їх роботи, зміни і проблеми?
Виходячи з аналізу потреб та запитів учнів, батьків щодо надання кісних освтніх послуг позашкільною освітою міста в червні 2010 року була проведена реорганізація позашкільної освіти. Сьогодні пріоритетними завданнями в позавшкільній освіти є:
по-перше, потрібно постійно тримати в центрі уваги наповненість гуртків, клубів та строгого дотримання розкладу занять;
по-друге, необхідно підвищити роль позашкільних навчальних закладів у роботі з обдарованою учнівською молоддю, зокрема, через участь гуртківців у філіях обласного відділення Малої академії наук;
по-третє, на мережу позашкільних навчальних закладів покладаються також завдання, пов’язані з профілактикою антисоціальних явищ серед молоді. Адже не секрет, що для значної частини підлітків основним місцем перебування у вільний від навчання час є вулиця, яка нав’язує їм свої правила виживання і поведінки, часто далекі від норм суспільної моралі. Тому треба робити все для того, щоб такі підлітки з вулиці йшли на гурткові заняття за інтересами, переорієнтували свою увагу на власний творчо-пізнавальний розвиток і самовдосконалення. У зв’язку з цим, на нашу думку, працівникам позашкільних навчальних закладів слід удосконалювати режим роботи, особливо у канікулярний період та у вихідні і святкові дні.

- В чому полягає кадрова політика закладів освіти міста і як вона здійснюється?
Всього в закладах освіти працює 1406 чол. З ни х – 830 педагогічних працівників.
На сьогодні 7 педагогічних працівників удостоєні звання „Заслужений працівник освіти України“, 1 - „Заслужений вчитель України“, 50 – нагороджені знаком „Відмінник освіти України“, 76 – грамотами Міністерства освіти і науки України, 152 – грамотами обласного управління освіти і науки, 14 - нагороджені відхнакою „орден Звягеля“.

Педагогічні звання мають 35 вчителів - „вчитель-методист“, 2 - „вихователь-методист“, 6 - „керівник гуртка -методист“, 1 - “старший вихователь“, 117 - „старший учитель“.

28 працівників перебувають на квартирному обліку. Заочно навчається у ВНЗ 34 педпрацівників.

Вживаються заходи для повного забезпечення курсової перепідготовки педагогів, впроваджується дистанційне навчання. Протягом навчального року проведено понад 200 різних семінарів, майстер-класів, тренінгів та інших форм удосконалення фахової підготовки педагогів. Тільки у І півріччі 2010 року підвищили кваліфікацію при Житомирському ОІППО - 57 педпрацівників. 163 педагога мали змогу побувати на обласних, Всеукраїнських, Міжнародних семінарах, конференціях, виставках у м. Києві, Львові, Житомирі, Днепропетровську, Острозі тощо (для порівняння: у 2008 –таких педагогів було 210, у 2009 -180).

- В місті працює багато творчих і талановитих педагогів. Яким чином вивчається, узагальнюється і поширюється їх досвід?
Досвід найкращих педагогічних працівників міста щорічно представляється на міський педагогічній виставці «Сучасна освіта Новограда-Волинського», яка у минулому навчальному році зібрала рекордну кількість робіт.

На базі ІМЦ працює філія видавництва „Шкільний світ”, укладені договори про тісну співпрацю з видавництвом „Основа”, „Літера, „Педагогічна преса”, що дає змогу плідно співпрацювати з редколегіями професійних видань, сприяти розповсюдженню ППД вчителів міста. Запрошуємо всіх вчителів активно пропагувати свій досвід. ІМЦ підтримує тісні взаємозв’язки з провідними видавництвами країни. В разі потреби маємо змогу замовити методичну, дидактичну та енциклопедичну літературу.

Традицією став міський конкурс «Учитель року». У міському етапі конкурсу в 5 номінаціях («Математика», «Географія», «Хімія», «Правознавство», «Трудове навчання») взяли участь 24 вчителя з усіх загальноосвітніх навчальних закладів.

Лауреатами в обласному етапі конкурсу «Учитель року - 2010» були визнані Криштановська Олена Миколаївна та Герасимчук Олена Петрівна.

Можна упевнено сказати, що в місті існують всі можливості для професійного удосконалення.

- І наостанок, які методичні події у 2009-2010 Ви б особисто виокремили, як визначні для освітян Новограда-Волинського?
Серед методично насичених подій у минулому навчальному році значне місце належить двом подіям, які будуть занесені в історію розвитку освіти нашого міста. У жовтні 2009 року освітяни нашого міста провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Проектна діяльність як засіб компетентнісної освіти». Конференція проводилась у рамках реалізації педагогічного експерименту «Проектне та практичне забезпечення компетентнісно спрямованого інноваційного розвитку різного типу загальноосвітніх навчальних закладів міста Новограда-Волинського» під науковим керівництвом та у співпраці з лабораторією педагогічних інновацій інституту педагогіки Академії педагогічних наук України. З досвідом роботи освітян знайомилися представники різних областей та міст України - Тернополя, Сум, Черкас, Києва, Рівного, Житомира та Житомирської області. Таке представництво свідчить про великий авторитет педагогів міста.

Серед вражень про фестиваль у друкованому органі Міністерства освіти і науки «Освіта України» є й таке: «Місто Новоград-Волинський на два дні стало столицею особистісно зорієнтованої освіти в Україні. Адже тут з дванадцяті регіонів країни та міста Києва зібралися педагоги, які реалізують і пропагують ідеї особистісно зорієнтованого навчання (ОЗОН). Представників різних освітніх закладів і установ об’єднала унікальна подія у Новограді-Волтнському - Всеукраїнський фестиваль педагогічних творчих ідей «Мій особистісно зорієнтований урок».

У квітні цього року ми стали організаторами Всеукраїнського фестивалю педагогічних творчих ідей «Мій особистісно зорієнтований урок».

Отож, плануючи роботу на новий навчальний рік, новоград-волинські педагоги мають всі підстави пишатися професійними досягненнями та опираючись на успіхи, йти до нових вершин в удосконаленні педагогічної майстерності.

- Ваші побажання освітянам міста.
Шановні педагоги! Велике спасибі вам всім за те, що зробили ви для освіти, робите повсякденно, плануєте і прагнете зробити завтра! Щиро вітаю всіх з новим навчальним роком, бажаю міцного здоров’я, творчої наснаги й енергії у здійсненні державної політики у галузі освіти.

Розмову вела журналіст
Новоград-Волинської міськрайонної
офіційної громадсько-політичної газети „Лесин край“

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Нікополь
2011-12-06 | Нікополь
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Прилуки
2011-12-05 | Прилуки
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-06 16:15
Алєксандер Кваснєвський: Лишилося мало часу, ситуація України – драматична

20 років тому – 2 грудня 1991 року – Республіка Польща стала першою державою у світі, яка визнала незалежність України. Як змінилася країна над Дніпром за цей час та чи мають майбутнє європейські прагнення Києва? Чого очікувати від Віктора Януковича та чи є в Україні демократія?

2011-12-06 14:48
Російське керівництво вже немає монополії на владу, довіри та всенародної підтримки, – В. Горбач

4 грудня 2011 року в Росії відбулися вибори до Державної Думи. Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO звернувся до Володимира Горбача, політолог, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва проханням прокоментувати результати виборів та їх вплив на політичну ситуацію в Російській Федерації.

2011-12-06 14:43
Путін і Медвєдєв не очікували таких результатів, – В. Бебик

Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв інтерв’ю у Валерія Бебика, доктора політичних наук, голови правління Всеукраїнської асоціації політичних наук щодо результатів виборів до Державної Думи Російської Федерації.

2011-12-06 14:35
Результат виборів до Держдуми є справжнім шоком для російського керівництва, – О. Коломієць

4 грудня 2011 року в Росії відбулися вибори до Державної Думи. Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO звернувся до Олексія Коломійця, президента Центру європейських та трансатлантичних студій з проханням прокоментувати результати виборів та їх вплив на політичну ситуацію.

2011-12-06 10:41
Янукович вважає позаблоковість України запорукою зміцнення відносин із Росією та ЄС

Президент Віктор Янукович вважає, що позаблоковість України стала запорукою зміцнення відносин із Росією та країнами Європейського Союзу. Про це він заявив у своєму виступі в понеділок під час Урочистостей з нагоди 20-ї річниці Збройних Сил України, повідомляє прес-служба Глави держави.

2011-12-06 09:42
Маккейн застеріг Путіна: "арабська весна" все ближче

Американський сенатор Джон Маккейн, який програв Бараку Обамі на виборах президента у 2008 році, звернувся до російського прем'єр-міністра Володимира Путіна з попередженням про можливі заворушення в Росії, подібні до тих, що відбувалися цього року в арабських країнах."Дорогий Владе! "Арабська весна" наближається до твоїх околиць", - написав Маккейн на своїй сторінці в мережі мікроблогів Twitter, закінчивши звернення посиланням на статтю Wall Street Journal про підсумки минулих у неділю парламентських виборів у Росії.

2011-12-06 09:39
Акунін про Путіна: Шкода мені Вас. Не треба бути Нострадамусом, щоб визначити Ваше майбутнє

Відомий російський письменник Борис Акунін вважає, що нинішній прем'єр-міністр РФ Володимир Путін може повторити долю лідера Лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі.Коментуючи вибори в Держдуму, Акунін в своєму ЖЖ пише, що "тепер на авансцену вийде кандидат у довічні правителі"."Усі тухлі помідори полетять не в бутафорську партію, а особисто в нього, рідного і коханого. Три місяці тупі підлабузники з путінського оточення викликатимуть у населення блювотні позиви своєю пропагандою. А розплачуватися йому, бідоласі", - зазначає письменник.Акунін звертається до Путіна: "Шкода мені Вас. Кажу це без жодного сарказму. Не треба бути Нострадамусом, щоб визначити Ваше майбутнє".

2011-12-05 17:50
РФ обещает Украине "окончательное решение" газового вопроса

РФ надеется завершить переговоры с Украиной по газу в декабре этого года.Об этом заявил в воскресенье посол России на Украине Михаил Зурабов журналистам на избирательном участке в Киеве.

2011-12-05 17:48
Нардепы в едином порыве принялись отменять себе льготы. Пока на словах

Лидер фракции Партии регионов Александр Ефремов заявляет о необходимости прекратить спекуляции, касающиеся льгот для народных депутатов.

2011-12-05 17:47
Оппозиции предлагают атаковать электорат тремя колоннами

Если оппозиция пойдет на выборы тремя колоннами - «Батькивщина», «Свобода» и «Фронт змин», она выиграет мажоритарку.Такое мнение в интервью

Комментариям высказал лидер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Нікополь
2011-12-06 | Нікополь
2011-12-06 | Коростень
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Чернігів
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-06 | Миргород
2011-12-06 | Миргород
2011-12-06 | Миргород
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-06 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський: До уваги керівників підприємств!
2011-12-06 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбудеться обговорення проекту рішення
2011-12-06 | Хмільник
Хмільник: До уваги громадськості міста!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-06 18:32
В Киеве появились граффити, посвященные гибели Коноплева
2011-12-06 14:51
Російське керівництво вже немає монополії на владу, довіри та всенародної підтримки, – В. Горбач
2011-12-06 14:46
Путін і Медвєдєв не очікували таких результатів, – В. Бебик
2011-12-06 14:40
Результат виборів до Держдуми є справжнім шоком для російського керівництва, – О. Коломієць
2011-12-06 10:04
Под Киевом обстреляли автомобиль депутата
2011-12-06 10:01
"Страх сьогодні в кабінетах Адміністрації президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради"
Всі новини