Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Ср, 14 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2009-12-07 | Миргород

«Зоря Полтавщини» про нашого ювіляра

Був час, коли єдиний за добу пасажирський поїзд Київ-Харків на таких проміжних станціях, як Гоголеве, хоч і зупинявся, але вагони не відчинялися. Отож Леонард Ніколаєнко з документами про закінчення Великосорочинської середньої школи за пазухою натягнув на вуха, щоб не здуло вітром, солдатську пілотку і на підніжці вагона примчався у Харків. У вестибюлі університету, де засідала приймальна комісія, з неприхованим інтересом ходив від столу до столу з назвами факультетів. Там на нього і звернув увагу секретар приймальної комісії з географічного факультету. Кинув погляд на атестат зрілості й захоплено промовив: «Овва! Та ти, хлопче, народився в одному селі з самим Миколою Гоголем...» 

Слово по слову, та й розговорилися. Він і «просвітив», що журналістика, якою той марив ще школярем, - не тільки професія. Перш за все - то спосіб життя. Як молоду людину без уродженого слуху не можна вивчити «на музиканта», так і дипломований журналіст без успадкованого від батька-матері хисту в кращому випадку буде добросовісним писарем. Відтоді, як випускник географічного факультету Леонард Ніколаєнко приїхав учителювати у Ковалівку Полтавського району, минуло 55 років. Тоді його призначили класним керівником 8-Б класу. Чим, запитаєте, відрізнялися класи «А» від «Б»? А тим, що в першому навчалися діти з тутешнього села, їх добре знали вчителі. А до класу «Б» зарахували учнів із довколишніх сіл і хуторів. 

Якось у приватній розмові випало запитати Леонарда Гнатовича: «Що з педагогічного досвіду найбільше запам’яталося?» Він відразу відповів: «Печена картопля...» 

«Отакої! - подумалося. - Досі у методичній літературі про картоплю читати не доводилося».
Втім, недаремно кажуть, що наука без практики - мертва. 

Того року в Ковалівському колгоспі «Культура» (згодом його назвали імені Булганіна) добре вродила картопля. На збирання бульб залучили й школярів. Робочий день починався з того, що на шкільному подвір’ї шикувалися учні. Директорка школи інформувала про зроблене за попередній день та нові завдання. Називалися класи, у яких явка учнів на роботу була найвищою і, відповідно, найгіршою. Класний керівник 8-Б дисциплінованістю своїх вихованців похвалитися не міг. Від безпорадності почувався ніяково. Це й помітили учні. 

Коли інші класи впоралися із підбиранням бульб на своїх, підораних плугом, рядках і збиралися йти з поля, учні 8-Б з власної ініціативи затрималися. Щоб впорати те, що мали зробити ті, хто залишився вдома. 

- Нумо, шановні! - звернувся класний керівник до вихованців. - Несіть сюди сухе бадилля...
За якусь мить палахкотіло багаття. Поки меткі хлопці та дівчата дозбирували бульби, у попелі з жаром пеклася картопля. Вона видалася розсипчастою і дуже смачною... Говорили про різне. Найбільше учнів зацікавила розповідь учителя про долі колишніх колоністів, персонажів «Педагогічної поеми» Антона Семеновича Макаренка. Засновник колонії, визнаний в усьому світі педагог, у свій час писав: «... ми містимося за 10 верст від Полтави в маєтку колишніх поміщиків Трепке... Колонія стоїть на річці Коломак...» У вцілілих приміщеннях тієї легендарної колонії для неповнолітніх правопорушників і розмістився Ковалівський дитячий будинок. Через кілька десятиліть по тому тут навчалися учні 8-Б класу... 

Відтоді у житті сталося багато змін. Але залишених Великою Вітчизняною війною проблем сиріт та знедолених дітей від того не поменшало. Леонард Гнатович поіменно називає своїх вихованців. Його непокоїть той сумний факт, що сьогодні кинутих напризволяще батьками та владою бездомних дітей більше, ніж будь-коли раніше. А тоді з поля учитель і учні йшли гомінкою дружною ватагою. Діти жартували, про щось перешіптувались. Про що? Класний керівник про те здогадався ранком наступного дня. На роботу прибули всі учні «неорганізованого» 8-Б. Так було і в наступні дні, поки ходили на сільгоспроботи. Про банальну печену картоплю давно забули, а взаємна повага учителя і учнів збереглася. 

Згодом Леонард Гнатович працював у Великосорочинській школі-інтернаті, Миргородському райкомі та Полтавському обкомі КПУ. Його цінували за вміння знаходити спільну мову з людьми. Та які б посади не обіймав наш ювіляр, у душі він залишався журналістом. Член Національної спілки журналістів України з 1966 року, він ніколи не поривав зв’язків із редакціями газет. Нагороджений орденом «Знак Пошани», удостоєний почесного звання «Заслужений журналіст України», Леонард Ніколаєнко майже 20 років, працюючи власним кореспондентом «Зорі Полтавщини», пліч-о-пліч крокував із гартованими Великою Вітчизняною війною майстрами журналістики Іваном Маценком, Опанасом Коваленком, Степаном Михайленком, Дмитром Броваром, талановитими продовжувачами їхньої справи на власкорівській ниві Анатолієм Щербаком, Іваном Довгалем, Миколою Потькалом, Олександром Палантом... 

На його рахунку - більше тисячі гостросюжетних публікацій. Публіцистичні нариси про Героя Соціалістичної Праці ланкову Аду Юрченко з Оржицького району, голову колгоспу, заслуженого працівника сільського господарства України Миколу Дем’яненка з Миргородського району були надруковані у Києві окремими виданнями. Читачі «Зорі Полтавщини» пам’ятають цікаві публікації власкора газети Леонарда Ніколаєнка про його зустрічі з Героями Соціалістичної Праці Олександром Гіталовим на Кіровоградщині, Володимиром Плютинським у Рівненській області, славними полтавцями Павлом Іваненком та Андрієм Фисуном. Героями нарисів журналіста були заслужений будівельник України, Миргородський міський голова Олександр Паутов, заслужений лікар України, генеральний директор СКК «Миргородкурорт» Олександр Гавловський, заслужений працівник сільського господарства України Катерина Цибенко та її син, кандидат сільськогосподарських наук Володимир Цибенко, керівники сільгосппідприємств Михайло Донченко, Володимир Таран, Іван Безлунний, Василь Ємець, Іван Шпирна, Микола Матвієнко, Всеволод Двуглов, Галина Мокрицька, Михайло Харченко, Олександр Троцько, сільські механізатори і тваринники... Він і нині цікаво пише про ветеранів війни і праці, наших сучасників. 

Попри безкінечні перебудови та реорганізації, у громадсько-політичному житті журналіст Леонард Ніколаєнко дорожить професійною гідністю. 

З певністю можна сказати, що й свій 80-річний ювілей він зустріне новими публікаціями. Так тримати, колего! 

Від редакції. Зоряни щиро вітають заслуженого журналіста України, колишнього власного кореспондента газети Леонарда Гнатовича Ніколаєнка зі славним 80-річчям. Зичимо йому міцного здоров’я, щастя, наснаги і многії-многїі літа! 

Олексій САВЧЕНКО,
Газета «Миргород наш дім» №48

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Житомир
2011-12-13 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-13 | Хмільник
2011-12-13 | Хмільник
2011-12-12 | Новоград-Волинський
2011-12-12 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Прилуцький район
2011-12-09 | Ромни
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-13 15:10
Янукович підписав закон про декриміналізацію економічних злочинів

Президент України Віктор Янукович підписав закон про гуманізацію відповідальності за правопорушення у господарській діяльності.Про це повідомив на брифінгу у вівторок керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов.

2011-12-13 13:51
Саміт Україна–ЄС відбудеться згідно з планом

19 грудня на саміті Європейський Союз - Україна буде оголошено про успішне завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію, - сподівається державний секретар з європейських справ МЗС Польщі Міколай Довґєлєвич.

2011-12-13 13:08
Украинская ГТС - это "кот в мешке" и для России, и для ЕС

Украинская газотранспортная система отработала половину своего ресурса.

2011-12-13 13:06
Власть понемногу отрабатывает предвыборные технологии на местном уровне

Партия «Свобода» требует от президента Украины Виктора Януковича немедленно отправить в отставку председателя Киевской областной государственной администрации Анатолия Присяжнюка за грубое применение админресурса при организации и проведении выборов городского головы города Вишневое Киево-Святошинского района Киевской области.

2011-12-13 13:05
Азарова спасают "заварушки" в России

Премьер-министр России Владимир Путин ослабел и утратил часть своих возможностей влиять на Украину.

2011-12-13 13:03
Суд над Тимошенко опять превращается в клоунаду

Адвокат Юлии Тимошенко Юрий Сухов заявил отвод председательствующей судье Елене Ситайло.

2011-12-13 12:59
В случае войны Украина может рассчитывать лишь на партизан

Украинская армия находится в таком состоянии, что не стоит рассчитывать на ее способность защитить страну.

2011-12-13 12:57
Януковичу не нравится, что в Украине обижают судей

Президенту Украины Виктору Януковичу горько слышать от людей критические оценки деятельности судов.

2011-12-12 18:36
Галичина: Страйки, пікети, мітинги – найдієвіші засоби боротьби за громадянські права

Що ж найбільше хвилює у наш час жителів Львівської області, і які здобутки вони вважають найвагомішими, а проблеми – найболючішіми? Відповіді на ці запитання містяться у матеріалах соціального дослідження проведеного у період з 10 по 25 листопада 2011 року Українським фондом «Громадська думка» (президент - Володимир Подгорнов).

2011-12-12 18:31
У Львові чорнобильці близько 10 хвилин перекривали дорогу біля ОДА

Сьогодні, 12 листопада, у Львові близько 30 чорнобильців, які протестують проти урізання пільг, близько 10 хвилин безперервно переходили пішохідний перехід на вулиці Винниченка біля будівлі Львівської облдержадміністраціїЛюди тримали в руках жовту стрічку від одного кінця вулиці до іншого. Таким чином рух на цій ділянці вулиці виявився заблокованим.Спочатку водії автомобілів чекали, потім почали гудіти в клаксони, потім - розгортати машини і їхати. В результаті цього на вулицях Віннічено і Підвальній виникли затори.

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-13 | Полтава
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Житомир
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Житомир
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Житомир
2011-12-13 | Новоград-Волинський
2011-12-13 | Черкаси
2011-12-13 | Черкаси
2011-12-13 | Ромни
2011-12-13 | Черкаси
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-12 | Новоград-Волинський
Відбудеться засідання виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради
2011-12-12 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбудеться святкування до дня Святого Миколая
2011-12-12 | Новоград-Волинський
До уваги новоград-волинців!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-13 12:52
Апелляционный суд защищает тройной кордон «Беркута»
2011-12-13 12:51
Ахметов поспішив розрахуватися за "Київенерго"
2011-12-13 12:49
Столичні транспортники знову без зарплати
2011-12-13 12:48
Влада вирішила заткнути рота лікарям?
2011-12-13 12:43
В Киеве закроют скандальные стройки
2011-12-13 12:42
У Києві відкривається передріздвяна виставка ангелів
Всі новини